AKTUALITY - VÝSLEDKY   |   ATLETI   |   REKORDY   |   HISTORIE   |   GALERIE   |   DISKUZE - KONTAKT

H I S T O R I E

rok 1937

Z NOVIN

První atletické závody dorostu na dráze setkaly se s plným zdarem. Velká většina mladých mužů měla ve Zlíně své rodiče a plně se jim věnovala. Již zde ukázali opravdové boje přesto, že všichni závodili ve cvičkách a neměli závodnických zkušeností. Dobře si vedli dorostenci z Baťova, jejichž výcvik vede p. Doležal. Každá ze soutěží byla početně obsazena a byly dosaženy poměrně dobré výsledky velice mladých závodníků. Louda vyhrál 100m za 12,7 s. a Lněnička oštěp výkonem 43,40 m.

Sportovní slavnost na Baťově - Z NOVIN

SK Baťov - Otrokovice slavil ve dnech 15. a 16. t.m. svůj sportovní svátek. Sportovní den započal ráno pietním aktem, položením věnce na památník tragicky zahynulého Tomáše Bati. Slavným dopoledním podnikem byly běžecké závody na krátké a dlouhé tratě s těmito výsledky:

MM Baťov

10 min.

ostatní odpadli

Všechny dorostenecké discipliny byly záležitostí mladých mužů Baťov-Zlín, ve kterémžto souboji vyšli domácí jako vítězové, ačkoliv hosté měli větší běžeckou zkušenost ze své činnosti v SK Baťa Zlín.

Pěkná bilance jednoroční činnosti lehkých atletů SK Baťov - Z NOVIN

Letos na jaře začali v Baťově pěstovat lehkou atletiku. Bývalý člen "štrekařské party" v lehkoatletickém odboru SK Baťa, Doležal, seskupil kolem sebe hlouček chlapců a začali běhat, skákat, vrhat a házet. Byla zde dobrá vůle a poctivá snaha všech, která přinesla také svoje výsledky. Lehcí atleti SK Baťov se začali zúčastňovat podniků v kraji pořádaných a měli úspěchy - i neúspěchy.

Úspěchy přidaly do práce radosti a zadostiučinění, neúspěchy nepřinesly zklamání, ale přilily odhodlání a pevnou vůli po druhé být lepší a zvítězit.

Napřesrok jsou baťovští dorostenci odhodláni pokračovat ještě intensivněji ve své činnosti. Z těch, kteří překročí 18. rok, bude utvořeno juniorské družstvo, které bude jistě po vhodném doplnění silným soupeřem. Lehcí atleti v Baťově zasluhují si nejintensivnější podpory svého klubu, který se jistě postará o zřízení nové závodní dráhy, kterou nutně potřebují.